Izvirno, zabavno, norčavo … kar 700 maškar na radomeljskih ulicah

Pustni torek je norčavi dan, ki ga učenci OŠ Preserje pri Radomljah nestrpno pričakujejo.

Že tradicionalno se »pouk« začne s tehniškim dnem, ko učenci v svojih razredih izdelujejo maske: skupinske, individualne, posebne, smešne, domiselne … Izvirnost, zabava ter norčavost si podajo roke. Učenci in učitelji se spremenijo v Rdeče kapice, pikapolonice, zamorce, volkove, lego kocke, vojake, pirate …

Štiri ure ustvarjalnosti in hitrih prstov, smeha in ugibanja, kdo kaj predstavlja, so minile, kot bi trenil in skoraj sedemsto izvirnih mask se je podalo na radomeljske ulice, kjer so glasno, pomladi na čast, preganjale zimo.

Glasen in odmeven klic je uslišalo tudi sonce na nebu, saj je s svojimi žarki še topleje posijalo na zbrano veselo druščino.

Če sklepamo po današnjem dnevu, so maškare uspele pregnati sivino in mraz zimskih dni.

 

mag. Jasmina Pogačnik