SV. PETER

V soboto, 24. septembra 2016 smo se člani planinske skupine OŠ Preserje pri Radomljah podali na prvi izlet. Tokrat smo se v spremstvu vodnikov Planinske zveze Slovenije (Planinsko društvo Domžale) in mladimi iz OŠ Toma Brejca, OŠ Brdo, OŠ Domžale in OŠ Venclja Perka podali na Dolenjsko. Povzpeli smo se na Sv. Peter nad Dvorom. Na poti so nas obiskali lovci in nam povedali nekaj o lovstvu. Otroke pa so najbolj zanimali volkovi in medvedi. Na poti domov smo si ogledali galerijo železarno v Dvoru, kjer smo spoznali kako nastanejo peči in različni železni predmeti.

Oglejte si utrinke z našega izleta. Počitek in malica sta še vedno najlepši del izleta.

Člani planinske skupine se zbiramo ob četrtkih ob 14.00 uri (oktober in november). Ob lepem vremenu čas preživljamo zunaj in v bližini šole. Spoznali bomo opremo, prvo pomoč, zgodovino planinstva, vozle, orientacijo, pripravo na izlet… Pri vodenju krožka bo pomagala tudi mladinska voditeljica Klara Mestek.

Vabljeni na naš naslednji izlet. Ta bo 22.10.2016. Tokrat povabljeni so tudi starši.

Mateja Peršolja.