DECEMBRSKO DRUŽENJE

V decembru so člani Gledališke skupine in Šolska skupnost OŠ Preserje pri Radomljah v goste povabili malčke iz radomeljskih vrtcev Kekec, Mlinček in Gaj ter učence z Osnovne šole Roje z željo, da vsem polepšajo prihajajoče praznične dni in skupaj preživijo nekaj trenutkov najlepšega časa v letu. Goste je nagovorila predstavnica Šolske skupnosti devetošolka Larisa Trnjanin in jih izdala skrivnost, da ima čas, ko diši po piškotih in nas obiščejo dobri možje, ki nam prinesejo igrače, orehe, pomaranče, pisane rokavice ali knjige, zelo rada, najbolj pa se vsako leto razveseli toplih copatk, ki jih skrbno pospravlja, da jih slučajno ne bi odnesla Muca Copatarica. V nadaljevanju so člani gledališke skupine zgodbo o Muci Copatarici in nerednih otrocih iz Male vasi odlično prikazali na odru in vsem sporočili, da naj le skrbno pospravljajo svoje copatke. Ob koncu prijetnega druženja je predstavnica Šolske skupnosti devetošolka Larisa Trnjanin vsem zaželela lepe praznične dni ter leto uresničenih želja, prepleteno s srečo, mentorici gledališke skupine Jasmina Pogačnik in Tanja Kastelic, tudi kot mentorica Šolske skupnosti, pa sta ob decembrskem druženju čutili, da je najhitrejša pot do sreče osrečevanje drugih.

 

Tanja Kastelic

 

Muca Copatarica