Takole je pa pri nas vsako jutro v šolski knjižnici. Malo se zabavamo, malo beremo im veliko rišemo. Skratka, uživamo učenci in knjižničarka. Verjetno se da to razbrati iz naših sijočih nasmehov na fotografijah. Pa vabljeni, da nas pridete pogledat.


V ŠOLSKI KNJIŽNICI PRAZNOVALI 70. ROJSTNI DAN PIKE NOGAVIČKE

V šolski knjižnici smo praznovali 70. rojstni dan vsem dobro poznane deklice Pike Nogavičke, ki ima po ličkih pegice, oranžne lase spete v dve kiti, ki navihano štrlita vsaka na svojo stran, obuti dve različni nogavici in čevlja kot dva velika čolna. Knjižničarka Amanda Pokorn in učiteljica Tanja Kastelic ter devet šestošolk, katerim je šolska knjižnica drugi dom, knjiga pa njihova dobra prijateljica, so skupaj pripravile pravo rojstnodnevno Pikino zabavo. Preživele so sproščen in zabaven ustvarjalni večer ter noč prespale med knjižnimi policami. Dekleta so ustvarjala knjižna kazala, risala Piko Nogavičko, njena hišna ljubljenčka Ficka in konja s črnimi pikami, ob polnoči pa iskale polnočni zaklad. Pika na i je bilo nočno branje in spanje v družbi literarnih junakov, ki jih dekleta še kako dobro poznajo.

Tanja Kastelic