dan oziroma teden prijazanosti

13. november je dan, ko damo prijaznost na prvo mesto. In kaj si predstavljamo pod prijaznost?

Prijazen pogled, vesel nasmeh, toplo rokovanje, skrben trepljaj po rami, velikodušen objem, zahvala, vse te geste so odgovori, zaradi  katerih se počutimo vzhičeno in veselo. Prijazna dejanja so nekaj, česar smo vsi zmožni. Močno vplivajo na medsebojno povezanost, pripadnost in občutek bližine. Dejanje prijaznosti je prikaz  največje humanosti (človečnosti). Vse naše besede in dejanja imajo vpliv na nas in našo bližnjo okolico.

Vsi smo že kdaj  čutili vzhičeno veselje – tople, navdihujoče občutke, ki jih doživimo ob prijaznem dejanju ali nesebični skrbi do drugih. Tudi najmanjše dejanje ali gesta, kot je pridržanje vrat ali deljenje svoje malice, nam dajo občutek  topline in zadovoljstva.

Zato smo dan prijaznosti na šoli podaljšali v teden prijaznosti. Učenci in učitelji smo z različnimi aktivnostmi spodbujali, delili in prejemali prijaznost.

mag. Jasmina Pogačnik

Avtor: 15 Nov, 2023

Dostopnost