IZOBRAŽEVANJE ZA STARŠE

Naša šola je Glasserjeva kakovostna šola, v kateri želimo, da z dobrimi odnosi pridemo do znanja. Živimo in poučujemo po Glasserjevi teoriji izbire.

Radi bi tudi vas seznanili s teorijo izbire ter vizijo naše šole, da bomo lažje in bolje sodelovali pri vzgoji vaših otrok. Program delavnic je zasnovan na psihologiji notranjega nadzora oziroma teoriji izbire.

Na izkustven način predelujemo poglavja, ki so pomembna za kakovosten odnos otrok in staršev, med partnerji ter med učitelji, starši in učenci.

IZOBRAŽEVANJE ZA STARŠE O TEORIJI IZBIRE V ŠOLSKEM LETU 2023/2024

V okviru izobraževanj za starše bomo izvedli mesečne delavnice za začetno in nadaljevalno skupino. Delavnice začetne skupine bo vodila nekdanja ravnateljica Ana Nuša Kern.

Termini srečanj začetne skupine:

• od 18.30 do 20.00 v zbornici šole:
  1. 10. 2023, 16. 11. 2023, 4. 1. 2024, 5. 2. 2024, 14. 3. 2024, 10. 4. 2024 in 14. 5. 2024

V kolikor ste se starši začetnega izobraževanja že udeležili, bomo za vas organizirali srečanja v nadaljevalni skupini, ki jih bo vodila socialna pedagoginja Tina Verbančič.

Termini srečanj nadaljevalne skupine:

• mesečna srečanja ob četrtkih po govorilnih urah, od 19.00 do 20.30 v zbornici šole:
  1. 10. 2023, 9. 11. 2023, 7. 12. 2023, 11. 1. 2024, 7. 3. 2024, 4. 4. 2024 in 9. 5. 2024

Za vas smo pripravili zloženko – klikni TUKAJ.

Program:

1. Pričakovanja in prepričanja, ki nas vodijo
  2. Kako dobro se poznam? (osnovne potrebe posameznika)
  3. Vloge v družini (svet kvalitet posameznika v družini)
  4. Odnosi (vzpostavljanje bolj povezovalnih odnosov)
  5. Namen našega vedenja (celostno vedenje)
  6. Konflikti – kako se spopasti z njimi (frustracija)
  7. Samoevalvacija
Starši, ki se že vrsto let obiskujejo delavnice Teorije izbire, so podali naslednje razloge:

Všeč mi je ker …

• je prijetno in sproščeno vzdušje
        • pridobimo nova znanja o vzgoji otrok in partnerskih odnosih
        • je to dobra izkušnja za vse, ki si želijo delati na svoji osebnostni rasti
        • bolje razumemo sebe in druge ljudi
        • imamo možnost, da delimo svoje stiske in jih ubesedimo
        • spoznavamo probleme, razmišljanja ostalih staršev in njihove izzive, si izmenjujemo mnenja ter izkušnje, se učimo drug ob drugem
        • dobimo dober vpogled v način dela v šoli, saj starši spoznamo usmerjenost šole in lahko uskladimo (vsaj v nekaterih segmentih) vzgojne pristope v šoli in doma
        • nova spoznanja prenašamo tudi na svoje bližnje
        • je v naših življenjih manj frustracij odkar poznamo Teorijo izbire
        • je izobraževanje brezplačno

Vse o teoriji izbire in delavnicah si lahko preberete na naši spletni strani in v literaturi,  navedeni na spletni strani Teorije izbire.

V šoli bomo organizirali tudi dve predavanji v času govorilnih ur, najprej bo predavanje za vse učitelje in starše in nato sledijo govorilne ure:

• 5. oktober od 17.00 do 18.00 (dr. Sebastjan Kristovič – Bo moj otrok postal samostojna in odgovorna osebnost?)
  • 7. december od 17.00 do 18.00 (Miha Kramli – Pasti sodobne tehnologije