PRVOŠOLČKOV DAN

V sredo, 18. 1., in četrtek, 19. 1. 2023, so bili učenci prvih razredov  slovesno sprejeti v šolsko skupnost. Prireditev je potekala v večnamenskem prostoru šole, katere rdeča nit so povezovalne navade, ki jih živimo na naši šoli. Prvošolci so se predstavili  z igrivimi razrednimi točkami, s katerimi  so prikazali medsebojno povezanost, spoštovanje, srčnost in prijateljstvo. Ples četvorke, petje, skupinski ples  in dramatizacija so navdušili vso zbrano občinstvo. Predstavili  so se  tudi z dvema skupnima točkama: angleško pesmijo, I am a Little Snowman, in zaključno pesmijo prireditve, Nikoli slabe volje. Prireditev je bila obogatena z dramatizacijo pravljice The Three Little Pigs, ki so jo  pod vodstvom učiteljice Nataše Puhner, uprizorili učenci 1. c-razreda. Slovesno prireditev, pod  vodstvom učiteljice Jasmine Pogačnik,  sta vodila devetošolca Florjan Oto Sajovic in Lara Loboda, ki sta prvošolce prisrčno popeljala skozi celoten dogodek. Prvošolce je na prireditvi s spodbudnimi besedami nagovorila gospa ravnateljica, Ana Nuša Kern. Andrej Trpin pa  je s svojim glasbenim talentom na violini polepšal celoten večer prireditve. Konec  slavnostnega dne prvošolčkov  je popestrila glasbena pravljica Rdeča Kapica, ki so jo pripravili učenci in učenke 6. c-razreda pod mentorstvom  učiteljice Alenke Treven. Učenci prvih razredov so pravljico spremljali z navdušenjem.
Prireditev je obogatila vse: nastopajoče, gledalce in tudi tiste, ki so pomagali pri sami izvedbi. Dva večera smo se z nasmehom in toplino vračali domov.

Barbara Črnak Rešek

Dostopnost