TEK NA SMUČEH IN SANKANJE

V okviru programa Zlati sonček, v katerega smo se vključili letos, smo izvedli za prvošolce tečaj teka na smučeh v smučarskem centru Planica in na Pokljuki. V pravi zimski idili, ki nas je obiskala ravno pravi čas, smo spoznali vse radosti tega lepega športa. Učili smo se osnovnih veščin, popestrili smo ga seveda tudi s sankanjem, kepanjem, kotaljenjem po hribu, z izdelovanjem iglujev …  Na zbirnem mestu so nas pričakali vaditelji smučarsko-tekaške šole Petre Majdič. Ker je bila pot dolga, smo se najprej malo okrepčali, nato pa razdelili v dve skupini, sankaško in smučarsko-tekaško, kateri sta se po določenem času zamenjali. Sankaška skupina se je z učiteljicami odpravila na bližnji hrib in uživala v novozapadlem snegu. Smučarsko-tekaška skupina pa je z vaditelji izkusila za marsikoga prvi stik na tekaških smučeh. Učenci so premagovali ovire na snežnem poligonu, se igrali različne skupinske igre,  na koncu pa je sledil še spust po tekaških smučinah. Veščine so spretno in z navdušenjem izvajali. Čas nam je prehitro minil, ostali bi še na snegu! Športni dan smo uspešno zaključili z novimi, predvsem pa lepimi izkušnjami.

Iskreno se zahvaljujemo šolskemu skladu, da nam je s sofinanciranjem omogočil ta športni dan.

Barbara Črnak Rešek

Dostopnost