Vabilo na koncert

Prisrčno vabljeni na koncert glasbenice in pevke Nike Solce, ki vam bo predstavila svoj novi album “Ko duše pokličem” z uglasbeno poezijo slovite popotnice Alme M. Karlin.

Alma se je pred stoletjem podala na pot okoli sveta, svoje izkušnje in razmišljanja o svetu pa je prelila v literaturo. Tudi v pesmi, ki so dolgo ostale skrite pred očmi javnosti, so pred kratkim po zaslugi Jerneje Jezernik in Nike Solce ter v prevodu Boštjana Dvořaka zaživele v slovenskem jeziku.

Nika Solce je vsestranska umetnica, lutkarica in pevka. Že od zgodnje mladosti nastopa z umetniki z vseh koncev sveta, kar se močno odraža v njenem glasbenem izrazu, prežetem z vplivi keltske, romske, indijske in balkanske glasbe.

V ustvarjalnosti se tako prepletajo ljudsko izročilo, avtorska glasba in poezija Franceta Prešerna, Ferija Lainščka, Srečka Kosovela, Alme Karlin in drugih slovenskih poetov.

Interpretacija Nike Solce poslušalca povabi v samosvoje svetove pesnikov, ki skozi uglasbitve zažarijo v povsem novi luči.

Koncert bo v Kulturnem domu Radomlje v soboto, 25. 3. 2023 ob 19.30.

VSTOP PROST (Priporočen prostovoljni prispevek 10-20 eur.)

Vabljeni!

Dostopnost