kulturni dan - ekskurzija v Kočevje

V torek, 2. aprila 2024, bomo izvedli celodnevno zgodovinsko in geografsko obarvano ekskurzijo za devetošolce, ki jih bo popeljala po kočevskih gozdovih in drugi svetovni vojni na naših tleh.

V sklopu programa si bomo ogledali skriti bunker Škrilj, nato se bomo podali na Orlovo pot, kjer bomo opazovali naravno pestrost kočevskih gozdov. Zadnji postanek na naši poti bo Baza 20, kjer bomo obiskali muzej na prostem, posvečen narodnoosvobodilnemu gibanju med drugo svetovno vojno.

Zbor pred šolo: 6.30 

Odhod izpred šole: 6.45 

Predviden prihod: okoli 18.30 

Ekskurzija bo izvedena v vsakem vremenu, zato naj bodo učenci letnemu času in vremenskim razmeram primerno oblečeni in obuti. Priporočeni so pohodni čevlji ali čevlji s profilom na podplatu, saj bo večina kulturnega dne potekala v kočevskih gozdovih in na prostem.

Šolsko malico bomo vzeli s seboj, vendar pa naj imajo učenci s seboj še kak sendvič in vodo, saj bomo na poti ves dan in nakup hrane ne bo možen.

Stroški ekskurzije (prevoz, vstopnina v Bazo20 in bunker Škrilj, vodenje po Orlovi poti) bodo obračunani na položnici.

Vodja ekskurzije:

Petra Gale Jelenko

 

Dostopnost